KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16991015
nr 1699 1015
Erik Tryggelin
(1878-1962), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1945, "i Drottningholm park, 4/10 1945". Olja på pannå, 19x16 cm, yttermått inklusive ram: 35x33 cm
måndag 5 maj 2025
kl 20:52:47
Erik Tryggelin
Läs mer om Erik Tryggelin